Osnovna škola „Petar Kočić“ iz Inđije jedina je osnovna škola na teritoriji opštine koja se priključila pilot projektu elektronski dnevnici.

Kako je istakla direktorica ove škole Svetlana Pešut, reč je o projektu Ministarstva prosvete koji je započeo 01. septembra a uključeno je 200 škola iz Srbije. Sa početkom drugog polugodišta uključila se i njihova škola.
Kako dalje ističe elektronski dnevnici se koriste uporedo sa klasičnim, a cilj projekta jeste da roditelji imaju bolji uvid u rezultate i ocene njihove dece. Pored OŠ „Petar Kočić“ u projekat su uključene i inđijska Gimnazija kao i srednja škola „Dr Đorđe Natošević“.