U prvih sedam dana funkcionisanja zelene zone u Inđiji već su uočeni prvi efekti, pre svega u boljoj dostupnosti parking mesta i većoj cirkulaciji vozila.
Kako je istakao direktor JP „Inđija put“ Uroš Trifunović, više nema situacija da jedno vozilo zauzima parking mesto tokom celog dana, već se mesta brže oslobađaju i smenjuju. Podaci pokazuju da je u proteklih nedelju dana zabeleženo oko 20 odsto SMS naplate u zelenoj zoni u odnosu na ukupan broj vozila.
„Već sada se može primetiti da u delovima grada gde je uvedena zona ima više slobodnih parking mesta, što ranije nije bio slučaj“, naglasio je Trifunović.
