Nova investicija u Inđiji
Predsednik opštine Inđija Vladimir Gak i direktor građevinske firme „Mikom d.o.o“ Mirko Karać iz Novog Sada potpisali su danas ugovor o otuđenju 6 hetara zemljišta u severoistočnoj radnoj zoni u Inđiji, gde će pomenuti domaći investitor izgraditi fabriku.
Radi se o domaćoj kompaniji koja se bavi proizvodnjom velikih industrijskih (smeštajnih) kontejnera, koji se najčešće mogu videti na graničnim prelazima ili gradilištima, jer su mobilni i mogu se lako premeštati.

Posao će u prvoj fazi prema najavama čelnih ljudi pronaći 150 radnika.
-Opština Inđija je firmi “Mikom d.o.o” iz Novog Sada prodala zemljište i na taj način u budžet prihodovala više od 30 miliona dinara ističe predsednik Gak i kaže da je ovo osma investicija u Inđiji za nepune dve godine, čime će se drastično oporaviti budžet opštine.
-Odgovorno tvrdimo das mo već uveliko postali jedno od najvećih gradilišta u Sremu, a radi počinju vrlo brzo.
U prvoj fazi realizacije investicije biće izgrađeno 3.000 do 5.000 kvadrata proizvodnog prostora, a već u sledećoj fazi proizvodni pogon će imati do 12.000 kvadrata. Kako je bilo reči, stvoriće se potreba za zaposlenje 150 radnika.

-Moram da izrazim zadovoljstvo, jer pored svih stranih investicija, ovo je još jedna domaća kompanija koja će poslovati u našoj opštini, čime direktno podstičemo domaću privredu.
Inđija će upravo po ovoj delatnosti privrede postati prepoznatljiva ne samo u našoj zemlji već i u regionu naglašava prvi čovek opštine.
Kompanija “Mikom d.o.o” iz Novog Sada na tržištu Srbije posluje 25 godina u oblasti industrijske prerade metala. U novoj fabrici svi proizvodi biće namenjeni izvozu.
-Kada smo tražili lokaciju za novi projekat, odnosno proizvodnju industrijskih i smeštajnih kontejnera (za stanovanje), najbolje uslove smo dobili upravo ovde u Inđiji.
Lokalna samouprava na čelu sa predsednikom Gakom je imala jasnu koncepciju za nas domaće privrednike, ponudila nam kompletno uređenu radnu zonu istakao je Mirko Karać, direktor kompanije “Mikom d.o.o” i naglasio da je dogovor brzo postignut.
-Mi smo više nego zadovoljni, u Inđiji smo pronašli sve ono što nam treba za poslovanje, a nadamo se da će nam opština pomoći i u pronalasku radne snage poručio je direktor i izrazio nadu da će njihova kompanija biti korektan privredni subjekt u Inđiji.
Tekst je napisan u sklopu realizacije projekta „ Inđija-najveće gradilište u Sremu“ koji je finansiran iz sredstava budžeta Opštine Inđija.
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.