
ČORTANOVAČKA ŠUMA
Čortanovci, poznato izletište u okviru Nacionalnog parka Fruška Gora, predstavljaju interesantno seosko naselje smešteno na samoj obali Dunava.

Pored priprodnih vrednosti i lepota, to je prostor bogat i kulturno-istorijskim spomenicima: ostaci naselja iz neolita, ostaci rimskog utvrđenja, sveti izvor Savinac na kome je boravio Sveti Sava na svom putovanju do Koviljskog manastira i Vila Stanković – vila kraljevskog namesnika Radenka Stankovića.
Ovo slikovito naselje može se pohvaliti jednom od najlepših plaža na ovom delu toka Dunava, atraktivnim peščanim sprudovima i ostrvima, prirodnim ambijentom Mihaljevačke šume.
KRČEDINSKA ADA
Ada se nalazi na prostoru koviljsko-petrovaradinskog rita u rukavcu koji se proteže preko puta Krčedina , na površini od oko devet kvadratnih kilometara i obalom dugačkom oko deset kilometara.

Nekoliko stotina konja, podolskih goveda, balkanskih magaraca, mangulica i drugih životinja slobodno šetaju ostrvom.Ada predstavlja rezervat za očuvanje genetskih resursa domaćih životinja.
Adu u toku leta posećuju i neke divlje životinje koje dođu kopnom ili preplivaju na ostrvo, tako da je moguće pronaći šakale, divlje svinje, jelene i divlje patke.
ZAMAK U JARKOVCIMA
Do 1906. godine zamak grofa Pejačevića je bio upravna zgrada za grofove sluge i ljude koji su radili na njegovom imanju koje se prostiralo na celom potezu današnjih Jarkovaca. Kasnije, između I i II svetskog rata ovde se nalazio internat za slepe devojke, upravo zbog lokalita i tišine.

Kažu da su devojke koje su ovde boravile imale staze kuda su šetale, pa im nije trebala pomoć jer se okolo nalazi šuma. Nakon toga, pred II svetski rat, doktor Kostić, koji je bio pulmolog je želeo da otvori stacionar za lečenje plućnih bolesti, međutim rat ga je omeo u tome.
Posle rata u ovoj zgradi otvorena prva škola. Dvorac, odnosno letnjikovac veleposedničke porodice Pejačević predstavlja spoj seoske i gradske arhitekture toga doba. Dimenzije objekta su 15×15 metara a visina zidova iznosi 4,10 metara. Inače, ova zgrada je veoma stara, ne postoji tačan podatak kada je izgrađena, ali se zna da postoji blizu dvesta godina.
VINARIJA U TURSKOM KUPATILU
Samo objekat u kojem se nalazi vinarija ima dugu istoriju i neobičnu priču. Radi se o jednom od dva sačuvana turska kupatila severno od Save i Dunava. Jedno se nalazi u Baču, a drugo upravo ovde u Starom Slankamenu.
Svi posetioci koju dođu ovde imaju priliku da se susretnu sa istorijom ovih krajeva, jer se na ovom mestu nalaze ostaci turskog kupatila-hamama koji je star gotovo pola milenijuma.

Taj hamam je sticajem okolnosti sačuvan do današnjih dana jer je sama kuća u kojoj je smeštena vinarija sazidana pre 250 godina, odnosno 1769. godine i u to vreme je bila Župni dom Katoličke crkve. Prilikom zidanja kuće zidovi hamama su maksimalno iskorišćeni i poslužili su kao temelj.
SLANKAMENAČKI OBELISK
Obelisk posvećen Slankamenačkoj bici, visok 16 metara, podignut je 1892. godine na visu iznad Slankamena. Tom je prilikom orkestrom dirigovao Stevan Mokranjac, a sam spomenik krase stihovi Jovana Jovanovića Zmaja.
Oni glase: „I hvala i slava junacima vrlim, padom uzdignuti smrću neumrlim“.
Sa ovog mesta pruža se neverovatan pogled na vinograde.

20.000 Austrijanaca pod zapovedničkom palicom markgrofa Badenskog i 10.000 Srba kojima je zapovedao podvojvoda Jovan Monasterlija, sukobili su se 19. avgusta 1691. godine kod Slankamena sa nadmoćnom turskom vojskom. Bila je to jedna od najvažnijih hrišćanskih pobeda koje su vodile ka vraćanju Osmanlija u Malu Aziju.
BEŠČANSKA OBALA
Na tri kilometra od Beške protiče reka Dunav. Desna obala Dunava je urbanizovana i povezana sa naseljem asfaltnim putem. Leva obala Dunava je prava oaza nedirnute prirode sa velikim brojem bara i rukavaca Dunava. Ovaj jedinstveni prostor deo je zaštićene zone prirode „Koviljsko-petrovaradinski rit“. Tereni su idealni za eko-turizam, posmatranje ptica, lov i ribolov.

Zahvaljujući prelepom prirodnom ambijentu uz obalu Dunava i prijatnim ugostiteljskim objektima, Beška je postala privlačno mesto za ljubitelje prirode i ribljih specijaliteta.
Na obali Dunava, na mestu gde se danas nalazi Beščanski most, nalazi se Kalakača – značajan arheološki lokalitet iz starijeg gvozdenog doba.